Umów się na wizytę!

RTG zęba

RTG zęba to badanie radiologiczne, dzięki któremu można dokładnie zdiagnozować stan zębów i struktury kanałów zębowych. Na podstawie wykonanego zdjęcia lekarz stomatolog jest w stanie dokładnie określić poziom zmian chorobowych i wdrożyć skuteczną metodę leczenia. Prześwietlenie za pomocą promieni rentgenowskich to bardzo precyzyjne badanie, ponieważ dzięki niemu można także ocenić, jaki jest stan tkanki kostnej żuchwy, szczęki oraz stawu skroniowo-żuchwowego. Jest ono w pełni bezpieczne dla zdrowia i bezbolesne.

Warszawa jest lokalizacją naszej Klinki Kreatorzy Uśmiechu i dla mieszkańców tego miasta oferujemy profesjonalne usługi stomatologiczne. Oferujemy pełen zakres usług, takich jak ortodoncja, protetyka i chirurgia stomatologiczna, stomatologia zachowawcza, profilaktyka, wybielanie, konsultacje specjalistyczne oraz diagnostyka radiologiczna – rtg zęba.

Rentgen zęba wykonujemy przy użyciu nowoczesnego urządzenia, które dokładnie wykryje wszystkie nieprawidłowości. Dzięki temu badaniu stomatolog określi poziom zaawansowania próchnicy, zmian patologicznych, obecności ciał obcych czy obecności nowotworów. Takie badanie zleca się również przed wykonywaniem zabiegu ekstrakcji zęba, leczeniem kanałowym, przed założeniem protezy zębowej czy w innym wypadku, w zależności od tego, z jaką dolegliwością zgłasza się do stomatologa pacjent. Badanie radiologiczne może być wykonane w jednej z kilku możliwości, a są nimi rtg cefalometryczne, punktowe i pantomograficzne. Dzięki takiemu zdjęciu stomatolog podejmie decyzję o dalszym leczeniu.