Umów się na wizytę!

Profilaktyka

Profilaktyka stomatologiczna i dbałość o higienę jamy ustnej pomagają w walce o zdrowe i piękne zęby. Dlatego tak ważne jest, by regularnie odwiedzać gabinet dentystyczny. Nasza Klinika Kreatorów Uśmiechu dokłada wszelkich starań, by na jak najdłuższy okres chronić dobrą kondycję zębów naszych klientów. W tym celu służymy informacją, a także wykonujemy niezbędne zabiegi. Jednym z nich jest usuwanie kamienia nazębnego, który gromadzi się w okolicach szybek zębowych. Scaling powinno się wykonywać regularnie, raz lub dwa razy w roku. Jego uzupełnieniem jest piaskowanie, które pozwala usunąć osad i przebarwienia poprzez zastosowanie mieszaniny wody i powietrza z dwuwęglanem sodu. Dopełnieniem zabiegu jest fluoryzacja zębów. Podanie fluoru zwiększa odporność szkliwa, hamuje rozwój bakterii, które przyczyniają się do rozwoju próchnicy, a także umożliwia remineralizację niewielkich uszkodzeń.

Regularnie polerowanie zębów i stosowanie się do zaleceń stomatologa sprawia, że zęby rzadziej się psują. Opisane zabiegi mają także dobry wpływ na wygląd zębów, sprawiając, że są one jaśniejsze, a ich koloryt jest wyrównany. Przynoszą one spektakularny efekt zwłaszcza w przypadku osób, które palą papierosy bądź piją dużo barwiących napojów, takich jak kawa, herbata czy wino.

Przedstawione zabiegi nie są bolesne. Nieumiejętnie wykonywane, mogą jednak powodować dyskomfort. Zespół naszych specjalistów wie, jak zadbać o to, by zabieg przebiegł w miłych dla pacjenta warunkach. Chętnie odpowiada także na pytania dotyczące higieny jamy ustnej i udziela porad. Profilaktyka będzie w każdym przypadku wyglądać nieco inaczej. Jedna osoba będzie potrzebować częściej usuwać kamień nazębny, inna rzadziej. Dlatego tak ważne jest, by podchodzić do każdej osoby indywidualnie i sformułować odpowiednie dla niej zalecenia. Dbamy o zdrowie i piękno uśmiechu naszych klientów, dlatego profilaktyka jest dla nas szczególnie ważna.