Umów się na wizytę!

Ortodoncja

Ortodoncja zajmuje się leczeniem nieprawidłowego ustawienia zębów i szczęk. Wada zgryzu to poważny problem, który może utrudniać rozdrabniane pokarmu i poprawne komunikowanie się dlatego w przypadku krzywego ułożenia zębów, należy skorzystać z pomocy specjalisty. Ortodonta przeprowadzi wywiad medyczny oraz zaleci stosowne badania, dzięki którym podejmie decyzję o dalszym leczeniu. Bardzo dużą rolę odgrywają także względy estetyczne, bo dzięki podjętej odpowiedniej interwencji ortodontycznej, można mieć piękny i szeroki uśmiech każdego dnia.

Warszawa to miasto, gdzie znajduje się klinika stomatologiczna Kreatorzy Uśmiechu. Nasz gabinet oferuje skuteczne leczenie wad zgryzu, które obejmuje różne jego objawy, takie jak przodozgryz górny, zgryz otwarty, krzyżowy, wysuniecie żuchwy, szpary czy stłoczenia zębów. Najskuteczniejszym narzędziem w leczeniu i prostowaniu krzywych zębów jest aparat na zęby, który może być zarówno stały, jak i ruchomy. Dzięki tym urządzeniom – w zależności od rodzaju aparatu – można zastosować różne rodzaje leczenia ortodontycznego.

Ortodonta w Warszawie oferuje szereg skutecznych i trwałych rozwiązań, takich jak aparaty ortodontyczne mające na celu delikatny ucisk na zęby i szczęki, co powoduje systematyczne przemieszczanie się zębów do ich prawidłowego ułożenia. Może też zalecić noszenie aparatu stałego, mającego na celu likwidację uporczywego nawyku lub aparatu ruchomego, który w zależności od rodzaju ma za zadanie usunięcie różnych wad uzębienia.
Nowoczesne aparaty ortodontyczne są lekkie i estetyczne, a korzyści płynące z leczenia nimi mają wpływ na całe życie.